+38 096 52 717 22
We provide legal services Qualitatively , Quickly and Effectively .

News

АКТУАЛЬНО: дерево впало на автомобіль. Як відшкодувати шкоду?

АКТУАЛЬНО: дерево впало на автомобіль. Як відшкодувати шкоду?

 

Відповідальність за шкоду, заподіяну власнику транспортного засобу пошкодженням його автомобіля внаслідок падіння дерева на проїжджу частину дороги, несе комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень, що є балансоутримувачем зелених насаджень, якщо буде доведено, що збитки спричинені внаслідок неналежного виконання таким підприємством своїх обов’язків.

Відповідно до п. 5.5 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.07.2006 за №880/12754, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є, зокрема, на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів.

Слід зазначити, що метою діяльності таких комунальних підприємств є утримання в належному стані зелених насаджень вздовж бульварів, вулиць, вчинення необхідних дій не лише задля забезпечення охорони зелених насаджень, але і задля забезпечення безпеки осіб під час користування об’єктами благоустрою населеного пункту, а тому саме комунальне підприємство, як особа відповідальна за здійснення утримання зелених насаджень в належному стані зобов’язана вчиняти весь обсяг заходів для забезпечення в тому числі безпеки дорожнього руху.

Однак, розраховувати на добровільне відшкодування такої шкоди не слід, а для доведення факту її заподіяння в судовому порядку необхідно належним чином зафіксувати цей випадок, склавши відповідні акти, зробивши фото та відео фіксацію, записати анкетні дані очевидців пригоди, а також їхні контактні телефони (свідчення цих осіб в подальшому можуть допомогти при розгляді справи в суді).

Якщо Вам потрібна допомога у вирішенні даного питання? Звертайся у Юридичну ЛІГУ. Тел. 096 527 17 22  

  • Laws are like spiders' webs which, if the weak one falls into them they ensnare him, but the strong one breaks through and escape

    Solon
  • Ignorance of the law excuses no man. Not that all men know the law.

    Stanislav Lem
  • There is no crueler tyranny than that which is perpetuated under the shield of law and in the name of justice.

    - Charles de Montesquieu